EN / RU    
Sākums > Jaunumi >Reģistrācija
 
 

Dzīvnieku reģistrācija

ZM: mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācija vienotajā datu bāzē nodrošinās dzīvnieku uzskaiti un izsekojamību


No šā gada 1. jūlija iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt savu mājas mīluli vienotā valsts datu bāzē , ko uztur valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" (LDC) atbilstoši Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumiem Nr.491  "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība". Datu bāzē var reģistrēt trīs veida mājas (istabas) dzīvniekus – suņus, kaķus un mājas (istabas) seskus.


Zemkopības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēt savus mājas mīluļus, jo tas nodrošina dzīvnieku uzskaiti un dzīvnieka izsekojamību valstī – pazudis dzīvnieks ir vieglāk atrodams un iespējami īsā laikā atgriežas mājās. Dzīvnieka īpašnieks tāpat var pieteikt sava dzīvnieka pazušanu, jo datu bāze nodrošina informācijas uzskaiti arī par pazaudētiem un atrastiem dzīvniekiem.


Līdz 2012. gada 1. janvārim mājas (istabas) dzīvniekus ir iespējams reģistrēt Rīgā – valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs", Republikas laukumā 2 vai arī LDC reģionus apkalpojošās nodaļās. Savukārt no 2012. gada 1. janvāra dzīvniekus varēs reģistrēt ne tikai LDC, bet arī pie praktizējoša veterinārārsta vai vietējās pašvaldības darbinieka.
 
Lai veiktu reģistrāciju, jāaizpilda veidlapa, kas atrodama  LDC interneta mājas lapas www.ldc.gov.lv sadaļā "Veidlapas un iesniegumi". Pirms reģistrācijas dzīvniekam ir jābūt implantētai mikroshēmai jeb mikročipam, kā arī viņa jābūt mājas (istabas) dzīvnieka pasei. Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācija datubāzē ir maksas pakalpojums, kas saskaņā ar  noteikto cenrādi  ir 5 lati.
 
Ja mājas (istabas) dzīvniekam nav implantēta mikroshēma, dzīvnieka īpašniekam jādodas pie praktizējoša veterinārārsta, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja īpašniekam nav mājas (istabas) dzīvnieka pases vai vakcinācijas apliecības, to var saņemt pie praktizējoša veterinārārsta. Savukārt ja mājas (istabas) dzīvniekam ir vakcinācijas apliecība, tad tā jānomaina pret mājas (istabas) dzīvnieka pasi.
 
Veterinārārsts dzīvniekam ievadīs mikroshēmu kreisajā pusē kakla apvidū. Mikroshēmas numurs tiks ielīmēts vai arī ierakstīts dzīvnieka pasē un Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas veidlapā.
 
Dzīvnieka īpašniekam jāaizpilda veidlapas A daļu, savukārt praktizējošam veterinārārstam - veidlapas B daļu. Aizpildītās veidlapas A un B daļas veidlapu 30 dienu laikā dzīvnieka īpašniekam jāiesniedz LDC. Ja ir veikts maksājums pirms reģistrācijas, datu centrā jāuzrāda maksājumu apliecinošs dokuments. Savukārt ja maksājums par reģistrāciju nav veikts, to iespējams izdarīt uz vietas datu centrā.
 
Ja mājas (istabas) dzīvniekam ir jau implantēta mikroshēma, dzīvnieka īpašniekam tāpat ir jāierodas datu centrā un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, mājas (istabas) dzīvnieku pase, kā arī jāiesniedz Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas veidlapa ar aizpildītu veidlapas A daļu. Tāpat arī jāuzrāda maksājumu apliecinošs dokuments, ja ir veikts maksājums pirms reģistrācijas. Iemaksu var veikt arī uz vietas datu centrā.
 
Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība paredz, ka līdz 2012. gada  1. jūlijam visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts, ir jābūt implantētai  mikroshēmai un tiem jābūt  reģistrētiem datubāzē. Tāpat arī visiem suņiem, kas sešu mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016. gada 1. jūlijam, ir jābūt implantētai  mikroshēmai un tiem jābūt  reģistrētiem datubāzē. Savukārt kaķiem un mājas (istabas) seskiem mikroshēmas implantācija un reģistrācija datu bāzē ir brīvprātīga. Sākot ar 2016. gada 1. jūliju datubāzē tiks ievadīta informācija par mājas (istabas) dzīvnieka vakcināciju pret trakumsērgu.

 

 

< atpakaļ