Skip to main content

Klīnika

Klīnika

Palīdzēsim Jums rast atbildi uz dzīvnieka veselības jautājumiem. Mēs piedāvājam plaša spektra veterināros pakalpojumus dzīvnieku veselības nodrošināšanai, profilaksei, uzturēšanai, kā arī slimību diagnostiku un ārstēšanu.

Mūsu klīnikas pacientu vidū ir suņi, kaķi, mājas seski, žurkas, Degu peles, šinšillas, jūrascūciņas, truši, kā arī putni! “Caps” personāls regulāri pilnveido sevi profesionāļu semināros Latvijā un ārvalstīs, lai būtu informēts par jaunākajām tendencēm un atklājumiem veterinārijā, un tos izmantotu praksē.

Viena no klīnikas ikdienas galvenajām vadlīnijām – regulārās veselības pārbaudes. Ikgadējās vizītes laikā veicam pilnu dzīvnieka veselības novērtējumu, svara kontroli, ausu apskati, nagu apkopi, mutes dobuma apskati, ādas stāvokļa novērtējumu, attārpošanu kā arī vakcināciju. Vakcinējot dzīvnieku pret Trakumsērgu, izsniedzam reģistrācijas žetonu, kas piestiprināms pie dzīvnieka kakla siksnas. Kad dzīvnieks noklīdis no mājām, reģistrācijas žetona numurs dod iespēju ātri un operatīvi sameklēt dzīvnieka saimniekus! Veicam arī dzīvnieka identifikāciju ar Mikročipu un EU pases izsniegšanu. Mūsu veterinārārsti konsultē dzīvnieku īpašniekus arī par nepieciešamajiem pasākumiem pirms dzīvnieku pārvietošanas uz citām valstīm.

Vizītes laikā rodam atbildes uz dzīvnieku īpašnieku sagatavotajiem jautājumiem, kā arī sūdzībām par mīluļa veselības problēmām. Tieši vizīšu laikā savlaicīgi var tikt konstatētas nepamanītās veselības problēmas. Mūsu klīnikas pacienti savās pastkastītēs saņem uzaicinājumu uz ikgadējo vizīti. Atgādinājumu pastkartes vairākus gadus atpakaļ kā inovatīvu pasākumu Latvijā aizsāka klīnikas dibinātājs – Andrejs Ozarskis, šobrīd tā saglabājusies kā tradīcija un rūpes par klientiem.

Ķirurģija

Ķirurģijas telpa ir apgādāta ar specializētām iekārtām, instrumentiem, ekipējumu, kas nodrošina profesionālu un sterilu darba vidi. Operācijām tiek izmantota inhalācijas anestēzija, kādu izmanto arī cilvēku medicīnā. Inhalācijas anestēzija, salīdzinot ar agrāk lietojamiem anestēzijas veidiem, ir īslaicīgāka, mazāk kaitīga dzīvnieka organismam.

Mūsu veterinārārsti veic plaša spektra operācijas, tai skaitā kastrācijas/sterilizācijas, diagnostiskās operācijas, audzēju atdalīšanu, ortopēdiskās operācijas (izmežģījumi, lūzumi), brūču sanācija u.c. Ikdienas darbā regulāri izmantojam Digitālo Rentgenu, kas palīdz uzstādīt precīzu ķirurģisku diagnozi.

Terapija

Ja Jums ir sūdzības par dzīvnieka apetītes zudumu, problēmas ar ausīm, acīm, zobiem, ādu, vēderu, dzīvnieka klibumu, lieko svaru, elpošanu vai citiem jautājumiem, lūdzu piesakiet vizīti, un mēs kopīgi spēsim atrast cēloni un risinājumu Jūsu mīļdzīvnieka problēmai.

Bieži dzīvnieka veselības saglabāšanai nepieciešams lietot medikamentus. Gluži kā cilvēku medicīnā arī veterinārmedicīnā medikamentu lietošana ir jāuzrauga veterinārārstam. Mūsu klīnikas aptiekā pieejams plašs farmakoloģisko līdzekļu spektrs dažādām veselības problēmām, tai skaitā neatliekamajai veterinārajai palīdzībai. Ar panākumiem pielietojam arī homeopātiskos līdzekļus.

Rentgenoloģiskie izmeklējumi

Jau vairākus gadus klīnikā “Caps” ir iespējams veikt rentgenoloģisko izmeklēšanu ar digitālo rentgenu NAOMI (Japāna). Attēlu iegūšana ir ātra un nodrošina augstas radioloģiskās diagnostikas iespējas, iegūtos attēlus var apskatīt uz datora ekrāna, palielināt specifisku izmeklējamo laukumu, mainīt attēla intensitāti precīzākai novērtēšanai, pārsūtīt citiem veterinārārstiem Latvijā. Iespējama izmeklēšana ar kontrastvielu (BaSo4).

Rentgenoloģisko izmeklēšanu veicam arī ar cita veterinārārsta nosūtījumu. Lai pieteiktu rentgenoloģisko izmeklēšanu, lūdzam zvanīt un pierakstīties iepriekš : 64281544 vai 29299201

Stomatoloģija

Vizītes laikā klīnikas Veterinārārsti novērtēs Jūsu dzīvnieka mutes un zobu veselības stāvokli, vajadzības gadījumā ieteiks līdzekļus pret zobu aplikumu, sliktu elpu, smaganu iekaisumiem. Nepieciešamības gadījumā veterinārārsti var veikt zobu ekstirpāciju, zobakmens noņemšanu (ar Ultraskaņas tehniku), svešķermeņu izņemšanu no mutes vai rīkles dobuma, zobu griešanu, vīlēšanu trušiem un mazajiem dzīvniekiem.

Laboratorija

Laboratorija Klīnikā iespējams veikt ātru un plašu izmeklēšanu, kas palīdz mūsu veterinārārstiem noteikt veselības problēmas un piemeklēt specifisku terapiju.

Veicam šādus laboratoriskos izmeklējumus:

  • Asins bioķīmiskie izmeklējumi;
  • Cukura līmeņa noteikšana asinīs;
  • Demodex, Sarcoptes, Matgraužu diagnostika (ādas ērcītes, parazīti);
  • Dermatomikožu, raugu, mikrofloras diagnostika;
  • Hematoloģiskie izmeklējumi;
  • Otodecetes diagnostika (ausu ērcītes otoskopiski un mikroskopiski);
  • Urīna analīze;

Sadarbībā ar citām laboratorijām ir iespējams veikt plašus laboratoriskus izmeklējumus. Veicam arī asins parauga noņemšanu seroloģiskai izmeklēšanai uz trakumsērgas antivielu līmeni

Friziera pakalpojumi

Mūsu friziere Una veiks Jūsu dzīvnieka mazgāšanu, frizēšanu un konsultēs par apmatojuma veselības uzlabošanu un veselības uzturēšanu. Dzīvnieka apmatojuma regulāra kopšana uzlabos gan dzīvnieka, gan saimnieka labsajūtu. Dzīvnieka veselības dēļ ir būtiski uzturēt tā apmatojumu tīrīgu un kārtīgu.

Kontakttālrunis: 2 950 99 75.

Stunda klīnikā

Pie mums regulāri viesojas bērni, skolēni no dažādām apkārtnes skolām, bērnudārziem, arī studenti no Smiltenes tehnikuma un Veterinārmedicīnas fakultātes Jelgavā. Ekskursijas laikā iepazīstinām jaunos speciālistus ar darba ikdienu, atbildam uz jautājumiem, kopīgi pārrunājam dažādas interesantas tēmas par dzīvniekiem un to veselību, apskatam interesantākos gadījumus. Katru gadu ar prieku piedalāmies arī Ēnu dienā. Tāpat iespējams vienoties par lekcijām skolās, kurās pastāstīsim par veterinārārsta profesiju, ikdienas darbu un to, kas būtu jāzin suņu un kaķu saimniekiem.